Στο συνέδριο που διοργάνωσε το Ελληνοαμερικανικό Εμπορικό Επιμελητήριο, παρευρέθηκε ο Αναπληρωτής Υπουργός Εθνικής Οικονομίας και Οικονομικών κ. Νίκος Παπαθανάσης, όπου τόνισε τη συμβολή των ευρωπαϊκών πόρων στη στήριξη της εθνικής οικονομίας, της επιχειρηματικότητας και της κοινωνίας.
![](https://i0.wp.com/nikospapathanasis.gr/new/wp-content/uploads/2023/12/2-2.jpeg?resize=1024%2C768&ssl=1)
“Η συνέπεια των λόγων μας και των προεκλογικών μας δεσμεύσεων αντανακλάται στη δημοσιονομική εικόνα της χώρας, στον αναπτυξιακό και μεταρρυθμιστικό της ρόλο και στη δημιουργία ενός φιλοεπενδυτικού κλίματος.”
![](https://i0.wp.com/nikospapathanasis.gr/new/wp-content/uploads/2023/12/3-2.jpeg?resize=1024%2C768&ssl=1)
![](https://i0.wp.com/nikospapathanasis.gr/new/wp-content/uploads/2023/12/4-2.jpeg?resize=768%2C1024&ssl=1)